Szobor-, és olajfestmény-filterek a láthatáron!

screen_shot_2017-05-27_at_2_59_27_pm.png

Vajon a Facebook, vagy a Snapchat fog többet adni a technológiáért?

Daniel Sýkora, a Cseh Számítástechnikai Egyetem professzora által közzétett videón egy kutatás-fejlesztési csapat munkáját prezentálják, amelyben a már Facebookról és Snapchatről ismert élő filter technológia továbbfejlesztését láthatjuk, amelyben többek között bronzszoborrá, olajfestménnyé, valamint több további művészeti tárggyá alakíthatjuk magunkat.

Ugyan ez a fejlesztőcsoport készített egy olyan technológiát, amivel valós időben lehet manipulálni a videófelvételeket, pontosabban az azon szereplő emberek szájmozgását, és így olyan, mintha teljesen mást mondanának. Egy másik fejlesztői csoport egy olyan technológiát készített, amivel két fénykép stílusát össze lehet mosni: például van egy naplemente képünk, valamint egy városról készült képünk, és ez az eszköz egy naplementés várossá mossa össze őket.

Sýkora szoftvere ezt a kettőt együtt csinálja: egy szoborról előre betöltött kép arcát manipulálja, és a két kép stílusát összemossa, így jön létre az egyedi arcmozgással-, és felépítéssel rendelkező "szobrunk", és az eredmények... lenyűgözőek. Nincs túl messze attól az élménytől, mint amit a Facebook, az Instagram, vagy a Snapchat nyújt nekünk, de a futtatás messze sokkal hibátlanabb.

Nyilvánvaló azonban, hogy valamilyen módon a gépi tanulási is jelen van valamennyire a rendszerben. A szoftver képes ugyanis arcok azonosítására, és a fényképek előtérének és hátterének elválasztására, ami fontos, hogy a háttér például ne alakuljon bronzszoborrá az arcunkkal együtt, vagy hogy az előre betáplált képről a fák ne az arcunkon végezzék.

via TheVerge